5

Перші оцінки Alan Wake 2

На момент написання новини рейтинг горор-екшену становить 89/100 (33 огляди). На думку більшості критиків, шанувальники Алана Вейка не дарма чекали на сиквел 13 років - Remedy приготувала атмосферну пригоду, від якої важко відірватися. Не всі залишилися в захваті від боїв, але геймплей як мінімум не заважає отримувати задоволення від сюжету.

На жаль, преса скаржиться на масу технічних шорсткостей (до цього вже пора звикнути =I) Кадрова частота подекуди просідає, а текстури довантажуються не надто швидко. На щастя, грати можна як на консолях, так і - якщо повозитися з налаштуваннями - на ПК. Біда в тому, що гра страждає і від багів, зокрема від серйозних, через які доводиться завантажувати попереднє збереження, втрачаючи прогрес.

Оцінки Alan Wake 2

TheSixthAxis — 10/10

Посилання на повну рецензію.

Alan Wake II порівну розподіляє час між двома головними героями і в тій самій пропорції змішує розповідь і сурвайвл-горор. Обидва аспекти чудово переплітаються, створюючи гру, яка підірве вам мозок, налякає до чортиків і викличе задоволену посмішку, поки ви будете раз по раз мчати вперед, щоб дізнатися, що трапиться далі.

Attack of the Fanboy — 4,5/5

Посилання на повну рецензію.

Всі деталі гри, аж до головоломок, знаходяться на своїх місцях. Що вже казати про шикарний акторський склад і воістину захопливий сюжет, який розвивається і для Алана, і для Саги, причому кожен із них цікаво представлений як у Брайт-Фоллсі, так і в потойбічному світі. Тутешня бойова система не хапає зірок з неба, гра досить легка, але я отримав саме те, чого чекав від продовження Alan Wake, і навіть більше. Зрештою, це безперечно найкращий оригінальний горор 2023-го і класна гра загалом.

Glitched — 8/10

Посилання на повну рецензію.

Чи можу я сказати, що Alan Wake 2 - найкраща гра, в яку я грав у 2023 році? Безумовно, ні. Але це найдивніша гра, в яку я грав, і вона мені сподобалася. Часом вона сприймає себе занадто серйозно і, на мою думку, занадто сильно намагається бути гостросюжетною грою в жанрі горор. Тут просто багато мерехтіння і гучних звуків з однією і тією ж повторюваною послідовністю "видіння", що повторюється знову і знову. Це стає трохи занадто відчайдушним для цих стрибків.

Geek Culture — 7,6/10

Посилання на повну рецензію.

За підсумками 20 з гаком годин, проведених в Alan Wake 2, у нас залишилися змішані враження. Якщо графічна і звукова міць гри очевидна, то її геймплей і, головне, історія стануть темами палких суперечок і дискусій - не кажучи вже про технічні вади. Нам сподобалася ця моторошна мандрівка крізь темряву і світло, проте не факт, що сиквел стане класикою для відданих фанатів і навіть для новачків.

Metacritic та OpenCritic

Оцінки Alan Wake 2 на Metacritic Оцінки Alan Wake 2 на OpenCritic

Alan Wake 2 запуститься вже 27 жовтня на ПК (Epic Games Store), PlayStation 5 і Xbox Series.

Коментарі
Вибір емоджі