0

Використання PS 5 у вертикальному положенні може призвести до її поломки

Одночасно кілька ремонтних майстерень повідомили про випадки поломок PlayStation 5, при використанні її у вертикальному положенні. За словами експертів, причиною поломок є витікання рідкого металу на елементи плати всередині консолі. У цьому матеріалі ми спробуємо розібратись, чи все так погано та чи дійсно поломка має масовий характер.

Вертикальне положення вбиває PlayStation 5

Одними з перших  про поломку повідомили майстри одного з сервісів на своєму Youtube каналі. За їхніми словами, в сервіс звернувся користувач, з проблемою, що консоль не вмикається. Після діагностики стало очевидно, що рідкий метал, який використовує Sony як термоінтерфейс (замість термопасти), розігрівся та витік під силою гравітації з-під чипа, та протік на плату, що стало причиною замикання та виходу плати з ладу.

Рідкий метал витікає в ps5

Після цього, ще кілька сервісних центрів повідомили, що вони стикались зі схожими проблемами.

До того ж за словами майстрів, більший шанс поломки є у дискових версіях PlayStation, через вібрацію, яку створює дисковод під час читання дисків.

Нагадаю, що Sony дозволяє використання PlayStation 5 у обох варіантах, та навіть поставляє у комплекті підставку для зміни положення.

Рідкий метал в PlayStation - зло?

Однак, слід зауважити, що ця новина викликала сумніви у інтернет спільноти, та навіть у мене особисто. Адже, рідкий метал не надто нова технологія та використовується вже досить довгий час як термоінтерфейс у стаціонарних комп'ютерах та, навіть, у ноутбуках. І чи багато ви чули новин, що рідкий метал витікає з-під процесора ПК? Чи, можливо, всі перевертають ПК в горизонтальний стан, при використанні рідкого металу? Очевидно, що ні.

Ми не знаємо, чи це сталось само по собі, чи під впливом зовнішніх факторів. Можливо, користувач розбирав свою консоль з якоюсь метою, а під час збірки встановив компоненти не правильно. Недостатньо щільний контакт між чипом, термоінтерфейсом та радіатором міг привести до такого.

То перевертати PS5 чи ні?

Звісно, користувач міг сам спричинити цю проблему, але і не слід зовсім відкидати шанс того, що поломка сталась без ніяких зовнішніх факторів. Адже це може бути банальний брак, який зустрічається в певній партії консолей, і я впевнений, що ви не захочете бути в числі "щасливчиків", та перевіряти можливість вертикального використання на собі. Тому, я все ж раджу вам перевернути вашу ps 5 у горизонтальне положення, якщо є така можливість. Хоча б до тих пір, поки не з'явиться більше інформації та офіційних коментарів від Sony.

Коментарі
Вибір емоджі