9

У новому XBOX не буде дисководу? Що відомо про нову консоль та геймпад від XBOX

Нещодавно стався великий злив внутрішніх документів Microsoft, які вони надавали FTC під час розгляду справи про купівлю Activision Blizzard. З них стало відомо, що Microsoft розробляє оновлення Xbox Series X під кодовою назвою Brooklin та новий контролер.

Документи датовані травнем 2022 року, і компанія могла змінити плани, однак, враховуючи проблеми в сучасному світі з залізом, такі оновлення плануються заздалегідь, тому є і великий шанс, що компанія досі планує випустити нові продукти, тому поговорити про них є сенс.

Далі спробуємо детально розібратися, що відомо про нові девайси від Microsoft.

Оновлення XBOX Series X під кодовою назвою Brooklin

Xbox Series X Brooklin

Звісно, найголовнішою новиною стало оновлення Xbox Series X, не в останню чергу через його новий дизайн. Microsoft не відпускає далеко геометричні форми, однак цього разу інженери (чи маркетологи) обрали форму циліндра.

Кардинального оновлення заліза чекати не варто. Це не аналог Xbox One X чи PlayStation 4 Pro, радше аналог PlayStation Slim, або Xbox One S.

Консоль матиме трохи покращені характеристики бездротового зв'язку, трохи менше споживання електроенергії, більший об'єм SSD та інші мінорні оновлення про які згодом. З найбільш неоднозначного варто зазначити відсутність дисковода. Консоль матиме змогу запускати виключно ігри куплені онлайн, як це робить PlayStation 5 без дисководу, чи XBOX Series S All Digital. Це вже викликало чимало обурення серед спільноти геймерів, особливо колекціонерів фізичних носіїв дисків. Однак, як би сумно це не було, але тренд на відмову від фізичних носіїв почався давно, і наврядчи чого вийде зупинити, адже це вигідно для компаній.

Характеристики нового XBOX

Характеристики нового Xbox Brooklin

Щодо технічних характеристик, то ось найбільш помітні:

  • Відсутність дисковода
  • Покращений модуль WiFI (WiFi 6E)
  • Bluetooth 5.2
  • Зменшений техпроцес (6 нм), завдяки чому консольно має споживати на 15% менше електроенергії
  • 2 терабайти SSD
  • USB C на передній стороні з Power Delivery

Що стосується ціни, то Microsoft планувала залишити її без змін - 499$, що логічно, враховуючи відсутність приводу і ціну на сучасні Blueray дисководи.

Чутки щодо дати виходу XBOX Series X Brooklin

Дата виходу Xbox Series X Brooklin

Точна дата виходу оновленого XBOX нам, що очевидно, не відома. Однак, минулого року компанія Microsoft проводила внутрішню презентацію для співробітників, та, якщо вірити чуткам з неї, реліз Xbox Series Brooklin запланований на листопад 2024. Очікується, що більше деталей з'явиться у червні 2024 після E3.

Новий універсальний геймпад XBOX під кодовою назвою Sebile

Новий контролер XBOX Sebile

Також чимало уваги до себе привернув новий "універсальний" контролер XBOX Sebile. Його універсальність буде полягати в тому, що його можна буде підключити до своєї консолі чи ПК як зазвичай, або напряму до хмарного сервісу XBOX. Гадаю, це схожа технологія до тої, яку використовував Google у своїй Stadia.

Фішки нового геймпада XBOX Sebile

Крім можливості підключатися на пряму до серверів для стримінгу ігор, геймпад також отримає й інші особливості. Перше, що кидається в очі -  це новий дизайн у біло-чорних кольорах. Що стосується фішок, то геймпад отримає динамік та акселерометр, для відстеження положення контролера у просторі та, судячи з усього, нову вібрацію. Також йдеться про те, що кнопки на новому контролері будуть працювати тихіше, а стандарт Bluetooh виросте до версії 5.2

Що думаєте про таке оновлення від Microsoft? Діліться своєю думкою у коментарях.

Коментарі
Вибір емоджі
MrApple561
MrApple561
20.09.2023, 15:22

Залюбки оновлюся до нового контролера, якщо не коштуватиме 100500 мільйонів Грав якийсь час на контролері для XBox One - гарна річ, зручний, приємний та просто гарно виглядає Але час від часу втрачав сигнал і вібрації просто жахливі у порівнянні з PS4 Dual Shock Тож якщо новий буде вартий уваги, то заціню його На саму консоль трішки начхати бо я заядлий пекарь :)

Reply

Відповісти

LLeeepps
LLeeepps (Назарій Семенюк)
20.09.2023, 15:39

Якщо вам заходила вібрація в DS4, то раджу спробувати Dualsense (на нього навіть наче знижки зараз, бачив за 2000 в Алло та Епіцентрі). Особливо пограти в Spider Man Miles Morales, він наче в Steam є, і там буде підтримка всіх фішок Dualsense.

Reply

Відповісти

MrApple561
MrApple561
20.09.2023, 16:32

Хммм Може тоді замість кросівок на осінь придбати геймпад 🤔

Reply

Відповісти

LLeeepps
LLeeepps (Назарій Семенюк)
20.09.2023, 18:20

План звучить так собі, якщо чесно😅

Reply

Відповісти

CyMHi-36o4eHH9I
CyMHi-36o4eHH9I
20.09.2023, 15:50
(відредаговано)

Xbox -> Xtube На місці власників я би образився, S-ок так точно: продається молодша версія чорного кольору на 1 ТБ за 16к гривень, офф прайс 350$. p.s. подивився відео як "танцюють" з купівлею через Аргентину - це капець, steam просто зразковий сервіс. p.p.s. коли я збирав свій ПК, відеокарта коштувала четверть всієї суми, зараз - половину. Єдине що зупиняє від купівлі консолі - неадекватні ціни на ігри.

Reply

Відповісти

MrApple561
MrApple561
20.09.2023, 16:31
(відредаговано)

+1 Навіть коли я дещо апгрейднув ПК відеокарта все ще коштує половину, не зважаючи на падіння ціни Якби в інших магазинах була така сама регіональна політика, що й у Steam, я б давно пересів за ноут для роботи і консоль для ігор А так я мабуть зекономив за останні 3 роки десь 6к просто на розпродажах і дешевших іграх у Steam P.S. я вже не кажу про піратство, безкоштовний мультиплеєр, модінг і просто набагато більше розмаїття ігор

Reply

Відповісти

Ross
Ross
22.09.2023, 12:02

Імба оновка, хоч «jbl колонка» виглядає так собі, уже реально треба відмовляться від дисководу, а новий джойстик взагалі крутий, хоч дизайн мід

Reply

Відповісти